ShoZu - Send and Share
Címkék: Alkalmazások 0 megjegyzésBejegyezte: JSZT dátum: 15:43
Weightbot
Címkék: Alkalmazások 0 megjegyzésFogyjon le az iPhone segítségével!
Kezdjük az egyszerűbb, de "drágább" kellékkel. A Weightbot jelenleg alig egy dollárba kerül, s a segítségével könnyedén nyomon követhetjük súlyunk változását, napról napra. A mért adatokat beírva, a program látványos grafikonon ábrázolja az elért eredményt, sőt, még a BMI értéket is kiszámolja nekünk. A grafikonon pedig jelölhetjük, hogy pontosan hány kilót is szeretnénk elérni a fogyókúra végére.
Ha nem szeretnénk dicsekedni adott súlyunkkal, jelszavas védelemmel is elláthatjuk a programot.
Étrend és mozgás
Mivel a fogyás alapja a megfelelő étrend és a mozgás ezeket is érdemes állandóan nyomon követni. Márpedig az iPhone mindig kéznél van (ha van), így értelemszerűen remek megoldást jelent erre a célra.
Nincs is másra szükség, csak egy ingyenes alkalmazásra, a Lose it-re
A program hatalmas adatbázist tartalmaz a különféle élelmiszerek kalóriatartalmáról, illetve a különféle sportok és mozgások (beleértve akár a sétát, a porszívózást és persze a szexet is) zsírégető hatásáról. Első alkalommal meg kell adni a súlyunkat, magasságunkat és az elérni kívánt testsúlyt, illetve azt, hogy mennyi idő alatt szeretnénk elérni a kívánt eredményt. Ezután a program kiszámolja nekünk a napi ajánlott kalóriabeviteli értéket.
Ezek alapján szépen vezethetjük benne, hogy mely napokon mikor, mit - és abból mennyit - ettünk, vagy éppen miféle gyakorlatokkal és mennyi ideig tettünk valamit az egészségünkért, hogy azután szépen, grafikonon követhessük nyomon, miként viszonyul az adott napi kalóriabevitel az elvárthoz képest. A koleszterint, a zsírtartalmat és számos más fontos tényezőt is nyomon követhetünk.
Ha az adatbázisban nem találnánk meg az éppen elfogyasztott élelmiszer pontos adatait, akkor felvihetünk saját bejegyzéseket is (az interneten szinte bárminek utánanézhetünk, ha a csomagoláson esetleg nem szerepelne a pontos kalóriatáblázat). Ugyanez igaz a kondíciónk megőrzéséhez végzett gyakorlatokra is. Sőt, komplett receptgyűjteményt is tárolhatunk a programban. A Lose it egyetlen szépséghibája, hogy angol fontban mér (1 pound = 0.453592 kg), de mivel rengeteg remek mértékegység váltó létezik iPhone-ra, ezen az akadályon szerencsére könnyen átlendülhetünk.
Bejegyezte: JSZT dátum: 14:20
Pro RSS Reader – Magyar Lokalizáció
Címkék: Alkalmazások 0 megjegyzésP-RSS-R alternatív letöltés erre: Link
További információk:
Mi is az az RSS?
Bejegyezte: JSZT dátum: 1:14
Pano
Címkék: Alkalmazások 0 megjegyzésAppStore link
Tört verzió
Bejegyezte: JSZT dátum: 15:18
Rise of Lost Empires
Címkék: Játékok, Kaland, Stratégiai 0 megjegyzésEzen a héten is teszünk egy kis kitérőt az iPhone/iPod Touch játékok világába, az elmúlt hetekben ugyanis több figyelemre méltó alkotás is megjelent az Apple platformjára.
Az ezen a héten bemutatásra kerülő trió legelső tagja a személyes kedvencem, a Gameloft alkotása, egy valós idejű stratégiai játék, amiből említésre méltót még senki nem csinált erre a platformra, nem véletlenül. A stratégiai játékokat ugyebár egérrel szokás játszani, épp ezért a stílus se a normális telefonokon, sem az érintőkijelzővel szerelt társaikon nem hódit. Utóbbi viszont egyértelműen több potenciát tartogat az efféle játékoknak, Windows Mobile plaftormra több kiváló alkotás is született. Igen ám, csak azok az iPhone-nal ellentétben nem kapacitív kijelzővel rendelkeznek, tehát képesek észlelni az egy pontban történő nyomást, így egy ceruza használatával az Apple gépén lehetségesnél sokkal precízebb irányítást tesznek lehetővé. Ezt végiggondolva könnyen arra a következtetésre juthatunk, hogy az iPhone hardveres adottságai miatt nem alkalmas valós idejű stratégiai játékok futtatására — nos, a Gameloft ennek ellenére úgy gondolta, hogy megpróbálkozik a lehetetlennel. Ennek eredménye a Rise of Lost Empires.
A pályák a kezdetben nem tartalmaznak építkezős részt, a hősökkel kell eljutni a-ból b-be úgy, hogy közben ne haljanak meg. Az efféle szinteken megszokott módon időről időre érkezik némi erősítés, de mivel az ellenfelek meglehetősen csekély haderővel jönnek, az ilyen szinteken igazából végig is szaladhatunk, nem eshet komolyabb bántódásunk. Az építkezős szintek már nehezebbnek tűnnek, minden pálya elején egy kastéllyal, pár építkezési ponttal, a hősökkel és pár katonával kezdünk, az ellenfelek pedig az első perctől kezdve folyamatosan támadnak, hullámokban. A gond az, hogy a pálya elején már létező haderővel és kis taktikázással (azaz gyógyítással) az idők végezetéig megfékezhetjük az ellenséges hordákat, mivel azok az idő elteltével a legkisebb mértékben sem gyarapodnak. Az építkezést tehát épp ezért nem kell elkapkodnunk. A folyamat elég egyszerű, adott pár zászlóval ellátott doboz, ezekre kattintva megjelenik egy építési menü, ahonnan a kiválasztott épületet a játék képernyőjére húzva halványan láthatjuk azt, a megfelelő helyre tologatás után pedig meg kell nyomnunk egy pipát, az építés pedig elkezdődik, majd észvesztő sebességgel végbe is megy. Magyarán nincs szükség parasztokra az építkezéseken, ilyenek nincsenek is a játékban, az egyetlen erőforrást (arany) a farmok hozzák, pár másodpercenként tizenöttel gyarapítva a kincstárat. Mivel egy alap katona kevesebb, mint 100 aranyba kerül, kiszámolható, hogy hat farmmal már gyakorlatilag folyamatosan gyárthatjuk őket. A gond viszont az, hogy a kisméretű pályák miatt hat farmot elég nehéz bezsúfolni bázisnak fenntartott helyen, akárhova viszont nem építkezhetünk, csak az építési pontok körül lévő adott sugarú körbe. Az egyre jobb egységeket adó épületeket egymás után sorban építhetjük, nem gyárthatunk lovast, amíg nincs barakkunk. A fejlesztések elég egyszerűek, van egy épület, ahol a kemény hat darab upgrade lakik, majdnem mindegyik hatszáz aranyba kerül, egyszer kifejlesztjük és hello.
Letöltés
Bejegyezte: JSZT dátum: 15:44
Diseño e iconos por N.Design Studio | A Blogger por Blog and Web