QuickOffice
Címkék: Alkalmazások, irodai 0 megjegyzésBejegyezte: JSZT dátum: 5:50
DocScanner
Címkék: Alkalmazások, fotó, irodai 0 megjegyzésBejegyezte: JSZT dátum: 5:02
FIFA 10
Címkék: Játékok, Sport 0 megjegyzésNagy izgalommal vártam a FIFA 10 megjelenését szeretett almás készülékünkre, hiszen meglepően kevés futballjáték található az App Store-ban. Bár az X2 Football szinte mindenben tökéletesnek mondható, a választható csapatok száma elég szűkös, és zavaró volt, hogy kizárólag válogatottakkal tolhattuk a zsugát. Ennek vége, hiszen az EA Mobile a birtokában levő tonnányi licensznek hála immáron 570 csapatot szabadít ránk, köztük a magyar válogatottat is - sajnos azonban hazai klub nem kapott helyet a repertoárban, pedig én magam titkon reménykedtem egy reprodukálható DVSC-diadalmenetben.
Ne legyünk azonban telhetetlenek, hiszen az említett 570 csapat nem kevesebb, mint 12620 játékost jelent, ez pedig impozáns szám - ilyesmit nem szokás látni mobilos játékokban. A készítők nem elégedtek meg annyival, hogy ilyen számokkal sokkoljanak minket, szinte mindent áthoztak a PC-s és konzolos verziókból: játszhatunk barátságos meccset, egy választott versenysorozat egy évét, azonban itt van a két kedvenc is, a menedzser-módozat, valamint a "Be a Pro"-szisztéma is.
Az előbbiben értelemszerűen (szinte) mindenre kiterjedően menedzselhetjük választott klubunkat, szem előtt tartva a vezetőség elvárásait, míg utóbbiban egy általunk választott játékost terelgethetünk végig egy karrierúton. E lehetőséggel élve dönthetünk úgy, hogy megelégszünk a több mint 12000 aranylábú egyikével, de saját magunk is generálhatunk labdakergetőt - rendkívül mókás, és dícsétes, hogy az EA Mobile nem hagyta ezt ki a hordozható verzióból.
Bizony, kitaláltátok, a kezelés az, ami meggátolja a FIFA 10-et abban, hogy egyértelmű győzelmet arasson az X2 Football felett. Az első zavaró dolog az egy helyen rögzített analóg joystick. Ez főleg azért volt zavaró, mert megszoktam, hogy játékosunk mozgásának irányítása nincs "helyhez kötve", azaz bárhova letehetjük bal hüvelykujjunkat a képernyőn, az lesz az irányítópad közepe. Mivel ez itt nincs ilyen rugalmasan megoldva, folyamatosan azon kapjuk majd magunkat, hogy nem is arra futunk, mint amerre kéne, vagy éppen "lecsúszik" ujjunk a joyról, aranylábú fiúnk pedig megáll, és nem mozdul. Érzésem szerint túl van bonyolítva a labdás játék is, hiszen csak két darab gombunk van, néhány mozdulatot pedig csak úgy csalhatunk elő, ha az egyik gombról a másikra csúsztatjuk ujjunkat. Az akció hevében erre gyakran nincs idő, sőt, az esetek harmadában nem is veszi észre a program, hogy mit is próbálunk művelni, ez pedig rengeteg elszúrt támadásba torkollik. Szerintem egyetlen egy plusz gombocska beiktatásával minden problémánk megszűnt volna - egyszerűen nem értem, miért kellett ragaszkodni kettőhöz.
Bejegyezte: JSZT dátum: 9:58
Modern Combat: Sandstorm
Címkék: Akciós, FPS, Játékok 0 megjegyzésAz almalogós cég méltán divatos készülékén sokan, sokféleképpen próbálták meghonosítani az FPS-műfajt, ám a siker nem mindig volt a teljes – pedig a próbálkozók között a Wolfenstein 3D, a Duke Nukem 3D, sőt, még egy Doom-játék is szerepel. A viszonylagos sikertelenség okát legtöbbször a béna irányítási módszerben kereshetik a szakavatottak, hiszen míg az iPhone kijelzője nagynak mondható, eme játékstílushoz sajnos apró – főleg azért, mert a kezelőgombokat is a képernyőre kell zsúfolni valahova. A Gameloft Modern Combat: Sandstorm című remekműve az első, ami bebizonyítja mindenki számára: az Apple csodamasináján igenis van létjogosultsága az FPS-eknek
A játék (természetesen) a közel-keletre kalauzol el bennünket 10 küldetés erejéig, hogy felvegyük a harcot a rossz arcú kaftánosokkal. A történetre gyakorlatilag kár lenne karaktert vesztegetni, az olyan, amilyen – a játék ereje teljesen másban rejlik. Az előzetes videókat látva hitetlenkedtem kissé, mondván: az ilyen grafika egyszerűen meghaladja a telefon képességeit, ám boldogan mondhatom: ismét nagyot tévedtem. A bejárható területek igencsak nagyok, kidolgozottságuk csillagos ötös, a futás pedig röccenésmentes még egy sima 3G-n is – a Modern Combat: Sandstorm teljesen simán hozza egy 5-6 évvel ezelőtti PC-s FPS, vagy akár egy mostani PSP-s lövölde színvonalát mind grafikailag, mind atmoszférában. Mondanom sem kell, hogy ez hatalmas dolog. A kezelés egyszerűbb nem is lehetne: bal hüvelykujjunkkal mozgathatjuk a virtuális analóg joysticket, s szabadon maradt 9 ujjunk bármelyikét “húzogatva” a képernyőn forgathatjuk tekintetünket. Mivel azonban tűzgomb jobbra került, így arra vagyunk kényszerítve, hogy szinte minden esetben egy helyben állva tüzeljünk, és ez bizony eleinte kényelmetlen, ám hamar hozzá lehet szokni. És (vélhetően szándékosan) a fejlesztők sem szívatnak bennünket sokat izgő-mozgó ellenfelekkel. A játékélmény igen hangulatos, rengetegszer feledkeztem el arról, hogy az események csupán egy telefon kijelzőjén történnek – néhol már-már egy jól sikerült Call of Duty-jelenetben érezheti magát a játékos kedvű iPhone-tulaj.
Bejegyezte: JSZT dátum: 9:27
Diseño e iconos por N.Design Studio | A Blogger por Blog and Web